Güncelİş Fikirleri

Avm’de Stand Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

İş fikirleri bazı insanlar için yeni bir gelir kapısı bazı insanlar için ise geçim kaynağı niteliğindedir. Düşük sermayeye sahipseniz ve gelire daire bir işle meşgul olmak istiyorsanız Avm’de stand açmak fikrini değerlendirebilirsiniz. Bu hususta oldukça etkileyici ve bir o kadar da yüksek kazanç elde edebileceğiniz yapı sizleri bekliyor olacaktır.

 

Avmler çok sayıda insanı ağırlayan düzene sahip olduğu için küçük bir stand açtığınızda dahi müşteriniz beklentilerinizden de fazla olacaktır. Tabi standta neler satacağınıza karar vermeniz kazanç elde edebilmeniz noktasında önemlidir. Trend olan ve her dönem rağbet gören ürünleri seçmek doğru tercih olacaktır. Yakından takip etmek ve size en etkili çözümleri sunacak yapıda güncel ürünlerle satışlar yapmanız gerekir. Satışlarınızda size en iyi etkiyi sunabilecek olması da ayrıca önemlidir.

 

Avm de Stand Nasıl Açılır?

 

Avmlerde bulunan çok sayıda mağaza bulunurken insanların dikkatini çeken standlar yer almaktadır. Peki, Avm de stand nasıl açılır? Nereye başvurulur ve ne gibi işlemler gerektirir. Oldukça karışık gibi görünse de stand açmanın hiçbir zorlu yanı yoktur. Sıfırdan anlaşmalar yapabileceğiniz gibi kiralama işlemiyle de işinizi nihayete erdirebilirsiniz. Avm stand kiraları bölgeden bölgeye ve alışveriş merkezinden alışveriş merkezine göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize uygun kiralık stand arayışında olabilir ve istediğiniz düzeyi elde edebilirsiniz.

 

Hangi ürünün daha çok satıldığını tespit etmekle işe başlayabilirsiniz. Tespit yapıldıktan sonra da bu ürünleri hangi alışveriş merkezinde satabileceğinize dair ön çalışma yapmalısınız. Avm standaları için ayrıca satışını gerçekleştirmek istediğiniz ürünün tedariki ile alakalı görüşmeler yapmalısınız. Sonrasında da faaliyetleri hayata geçirmenin zamanı gelmiş demektir.

 

Hangi sektöre girerseniz girin mutlaka resmi izinleri ve gerekli belgeleri temin etmelisiniz. Temin edeceğiniz belgeler sayesinde sorunsuz şekilde işlemlere başlayabilirsiniz. Avm yönetimi ile görüşerek kiralama işlemlerini sürdürebilirsiniz.

 

Stand Açmak İçin Gerekenler

 

Hangi sektörde stand açacağınıza karar verdikten sonra mutlaka materyaller hakkında liste yapmalısınız. Stand açmak için gerekenler arasında işin mahiyetine göre tanıtımlar gerekecektir. Tanıtım olmadan satış odaklı iş yürütmeniz mümkün değildir. Gerekli olan malzemelerin tedariki konusunda anlaştığınız firmanın size ne tür etki sunacağını iyi tespit etmelisiniz.

 

Kartvizit, broşürler, kataloglar, ikramlıklar, bardak, çatak, çay ve kahve gibi insanların hoşuna gidecek ürünleri seçmelisiniz. Böylece ziyaretçilerin dikkatini çekmeniz çok daha kolay ve bir o kadar da hızlı olacaktır. Doğru etkiyi oluşturmanız bu tür eklentiler ile mümkün kılınmaktadır.

 

Satışını gerçekleştirmeyi planladığınız ürünün tedariki konusunda sorun teşkil etmeyecek yapıyı tespit etmelisiniz. Sonrasında ise ürüne dair bilgiler edinmeli ve müşterilerinize hızlı şekilde bilgi akışını oluşturmalısınız. Sonuç olarak güvenmediğiniz bir ürünün tanıtımını da satışını da gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

 

Avm Stand Açma Maliyeti

 

Avm’lerde yer alan standaların bölgeye ve iş hacmine göre değişen kira ücretleri söz konusudur. Bu ücretler farklılıklar gösterse de Avm Stand açma maliyeti içerisinde en fazla tutar kirayı kaplamaktadır. En az 3 bin TL’den başlayan aylık kiralar 9 – 10 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Buna ek olarak satışlarda ki ürünlerin de maliyeti etkilemesi söz konusudur. Sürekli kazanç elde edebilir olmasının en önemli etkisi de maliyeti katlayan düzeni en aza indirmeyi başarmasıdır.

 

Avm Stand Kar Marjı

 

Seçimler karı belirleyen en önemli unsur olurken rağbet gören ürünü bulmakta önemlidir. Konumunuz iyi olması ve ürün yelpazesinin geniş kitlelere ulaşabilir yapıda olması çok büyük karlılığı beraberinde getirir. Avm Stand kar marjı hesabını yaparken tespitlere öncelik vermelisiniz.

 

Genel itibari ile aylık gideriniz ile geliriniz arasında yüzde 50 gibi bir kar elde etmeniz mümkündür. Aylık gideriniz 10 bin TL ise 15 bin TL gibi bir ciroya ulaşabilirsiniz. Zaman içerisinde karlılık daha da artacak ve çok daha iyi meblağlara ulaşabilirsiniz.

Avm’de Stand Açmak için daha fazla detaylı bilgi için yorum bölümünden sorularınızı sormayı unutmayınız.

Çorbacı Dükkanı Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

Şarküteri Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

Çay Ocağı Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

Dönerci Dükkanı Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

 


Zeynep Canater

1985 - İstanbul Doğumlu Ege Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Yurtdışında çalışmak, Krediler, iş fikirleri, kazançlar hakkında yıllardır içerik çalışmaları yapmaktayım. Yurtdışı tecrübelerime dayanarak ürettiğim içerikleri paylaşmaktan mutluluk duymaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..