İş Fikirleri

Çin’den Ne Getirilir? En Karlı İthal Ürünler

Çin’den Ne Getirilir? En Karlı İthal Ürünler, Çin’den ne getirip satabilirim? 

Çin’den Ne Getirilir?

Nüfusun sürekli arttığı Çin, bu gücü ile dünyada eşi benzeri olmayan yapıya sahiptir. Bu denli nüfusun üretim alanında başardıkları dünyanın her yerine etki ediyor. Her geçen gün yeni fikirler, yeni ürünler ve etkileyici çalışma yapısı ürünlere olan talebin artmasına sebep oluyor. Durum böyle olunca da çok sayıda ürün de düşük rakamlar söz konusu olmaktadır.

Ekonomik getirisi düşünüldüğünde ise yatırımcılar Çin’den ne getirilir? Sorusunu sıklıkla sormaya başlıyor. Herkesin farklı alanlara yönelmesi birbirinden özellikli ürünlerin kullanım amacını da karşılaması doğru etkiyi ortaya koyuyor. Kısa sürede popüler olmayı başaran ürünleri tercih etmek kısa sürede kazancı size sunacaktır.

Küçük sermayelerle yüksek gelir elde etmeyi düşünenlerin merak ettiği konuların başında Çinden ne alıp satabilirim konusu gelmektedir. Beklentilerinizi karşılayacak yapıda ki ürünlerin çok çeşitliliğe sahip olması karar konusunda sizi zora sokabilir. Bu yüzden tercihlerinizi mutlaka doğru ürüne göre yapmalı ve alınabilir olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz.

Çin’den Ne Getirilir?

Çinden Ne Getirip Satabilirim?

Ürün yelpazesinin geniş olması size farklı fikirler sunsa da piyasa araştırmasını yapmadan adım atmak büyük zararlara sebep olabilir. Çinden ne getirip satabilirim? Konusunda önceliğiniz daha önce fazla getirilmeyen fakat talep gören ürünlerdir.

Marketler 3 TL’ye satılan bir ürünün biraz araştırmasını yaptığınızda Çin’den 50 kuruşa alabildiğinizi görebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen o üründen çok sayıda alıp kar edeyim diye düşünmeyin.

Sonuçta piyasada bu işlerle yakından ilgilenen insanların ne tür faktörleri göz önünde bulundurduğunu bilmeniz gerekir. Çinden toplu ürün getirmek satmak fikri çok cazip gelse de ürün bazında araştırması yapılmadan toptan alımdan uzak durmalısınız. Ürün aklınıza yatmışsa o zaman numune olarak 10 – 15 tane düşünebilirsiniz. Getirdiğiniz numunelerle piyasa da ki hareketliliği test etmeniz daha kolay olacaktır.

Vergisi, kargo, taşıması, pazarlaması derken 50 kuruşluk ürün size 1 – 1,5 TL’ye gelebilir. Piyasada ki toptancılarda aynı ürün daha düşük fiyata gelmişse zararına dahi ürünleri elden çıkarmak isteseniz kabul görmeyebilir. Sizin geniş bir araştırma yapmanız ve araştırma neticesinde en karlı ithal ürünler tespitine göre hareket etmeniz daha doğru olacaktır.

Yurtdışından Ne Getirip Satabilirim? Karlı Ürünler Nelerdir?

Çin’den Hangi Ürünler Getirilip Satılabilir?

 

Getirilecek ürünler konusunda piyasa araştırması yaparken en çok tercih edilen ürünlere yönelmelisiniz. Çinde ucuz Türkiyede pahalı ürünler tercih ettiğinizde kazancınız daha yüksek olacaktır. Size cazip gelen ürünler başkasına cazip gelmeyebilir yapıda olacağı için çok satışı da araştırmak gerekir. Ürünlerin elinizde kalmaması için bu durum çok önemlidir. Çinden mal getirip satmak her ne kadar karlı gibi görünse de mutlaka vergiler ve kargo giderleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Her zaman ihtiyaç duyulan ürünler önceliğiniz olursa hem ürünler elinizde kalmaz hem de beklentilerinizi karşılayacak bedellerle satış yapabilirsiniz. Yurt dışından alınabilecek ucuz ürünler listesinde Çin ön sıralarda yer alırken size üst düzey etki sunabilir. Önemli olan ürünü Türkiye’ye getirdikten sonra satabileceğiniz pazar bulabilmektir. Çin’den ne getirilir? Sorusuna kapsamlı olarak cevap vermeye çalıştık. Sizlere fikir verebilmesi adına sıralayacağımız ürünler listesinden en uygun olanını araştırabilirsiniz. Doğru etki ve doğru pazar kaynağı ile yüksek kar marjını elde edebilirsiniz.

Plastik oyuncaklar, matkaplar, sağlık araçları, kırtasiye ürünleri, duvar çıkartmaları, masa lambaları, ayak bakım cihazları, spor ve yürüyüş ayakkabıları gözde ürünler arasında yer almaktadır. Bunun dışında klavyeler, duş başlıkları, mikrofon, laptop soğutucu, su geçirmez hoparlör, power banklar ve deri bileklik ürünleri son dönemde daha da ön plana çıkmaya başlamıştır.

Sıralamış olduğumuz ürünlerin satış potansiyeli araştırmasını yapmadan adım atmamalısınız. Bu ürünlerin daha önce Türkiye’ye getirilip kaç liradan satıldığına bakmalısınız. Piyasa değeri öğrenmeden yüksek tutarlı siparişlerden uzak durmaya özen göstermeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Çin’de Yaşam


Aslı Mezitli

1987 - İstanbul Doğumlu Dumlupınar Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunuyum. Ekonomi ile ilgilenmek, iş fırsatları, girişimcilik fikirleri hakkında araştırmalar yapmak, toplumun istihdam sorunlarını araştırmak adına çalışmalarımı yürütüyorum. Bu bilgiler hakkında içerik üretmek ise en büyük hobim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..