İş FikirleriKariyer

En Yüksek Maaşlı Meslekler Hangileridir

En Yüksek Maaşlı Meslekler Hangileridir

Herkesin bir şekilde hayatını daha iyi yaşayabilmek için en yüksek maaşlı meslekler konusunda zaman zaman araştırmalar yaptığı bir gerçek. Bilhassa henüz üniversitede okuyanlar ve geleceğini şekillendirmek isteyenler, bu konuda hummalı bir çalışma içerisindeler.

Sizler için en çok para kazandıran mesleklerle ilgili kısa bir değerlendirmede bulunduk ancak başlık sizi yanıltmasın. Zira seçtiğimiz meslekler öyle ayda yılda bir ortaya çıkan ve haberlere düşen değil, düzenli olarak iş ilanı bulunabilecek ve çalışılabilecek meslekler. Bu nedenle her insanın biraz çok çalışmayla sahip olabileceği işleri kısaca sizlere aktarmaya çalıştık. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen mesleklerimize geçiş yapalım.

En Yüksek Maaşlı Meslekler

Pazarlama Müdürlüğü

Pazarlama müdürlüğü, sanılanın aksine mesleğinizde iyiyseniz en çok kazandıracak mesleklerden bir tanesi. Bilhassa kurumsal şirketlerde iyi yerlere gelen pazarlama müdürleri, aklınızın almayacağı paralara çalışıyorlar ve böylece listemizdeki yaygın bulunan en yüksek maaşlı mesleklerden ilki de ortaya çıkmış oluyor.

Ancak pazarlama müdürlüğüne giden yolun genellikle satış pazarlama kariyerinin en sonuna kadar devam ettiğini, bu nedenle bu pozisyona gelene kadar çok çalışmanız gerekebileceğini de unutmayın. İktisadi bilimler mezunları ve İİBF yüksek lisansı yapmış mühendisler bu mesleğin en büyük takipçileri arasında.

Emlakçılık

Her köşe başında bir emlakçı olabilir, ancak bu emlakçıların pek çoğu maalesef yaptıkları meslek hakkında doğru düzgün bir bilgiye sahip değiller. Bilhassa üniversitede pazarlama eğitimi görenler, sıkı bir çalışmayla emlakçılıktan ne paralar kazanılabileceğini de fark edeceklerdir.

Bu meslekte en çok kazananlar ise genellikle ticari emlakçılar diyebiliriz. Zira üst düzey evlerin satışlarını gerçekleştiren emlakçılar, hatırı sayılır komisyonlar alarak hayatlarını sürdürebiliyorlar. Emlakçılık yapmak isteyenlerin direkt olarak çalışma performanslarına göre kazanacakları unutulmamalı çünkü kendi işinizin patronu olacaksınız ve her şey size bağlı olacak.

Avukatlık

Avukatlık mesleği, para kazanma anlamında en zorlu olanlardan bir tanesi. Zira gerçekten alanınızda çok iyi değilseniz ve eğitim sürecinizi başarılı bir şekilde bitirmediyseniz, büyük paralar kazanma ihtimaliniz düşük. Lakin hırslı, davalarının en iyi şekilde sonlandırabilen ve kendine isim yapmış olan avukatların kazanacakları paranın sınırı yok. Fakat bu mesleğin girişinde genellikle oldukça düşük ücretlere çalışmak mümkün olmaktadır ve bu yüzden yıllar süren bir sabır göstermeniz gerekebilir.

Doktorluk ve Eczacılık

Sağlık sektörü, insanların biyolojik varlıklar olmaları nedeniyle asla eskimeyecek ve her zaman para getirecek sektörler arasında. Fakat bu işin en zorlayıcı yanı, sıkı ve uzun bir eğitim süreci gerektirmesi ve lisans diploması olmadan yapmanıza imkan olmaması. Bu yazımızı okuyan genç ve henüz üniversiteye girmemiş arkadaşlar, yıllar sürecek bir sıkı çalışmanın meyvesini iyi maaşlar ile alacaklarını unutmamalılar. Fakat gerçekten iyi kazandıran bir hale gelmesi için doktorluk veya eczacılık hususunda kendinizi geliştirmeli, uzmanlığınızı da almalısınız.

Yazılım Programlama

Son senelerin en gözde mesleklerinden bir tanesi de yazılım programlama ya da diğer adıyla bilgisayar programcılığı. Bu mesleği edinebilmek için illa ki lisans eğitimi almanız gerekmiyor fakat hem kendi kendinize öğrenme sürecinizi başarıyla tamamlamalı, hem de bir iş yerinde çalışarak programcılığınızı geliştirmelisiniz. Başta PHP olmak üzere pek çok tasarım ve programlama dili, oldukça iyi paralar kazanmanızı sağlayabiliyor. Özellikle belli dillerde kendini uzmanlaştırmış olanlar, serbest zamanlı olarak da çalışabiliyorlar.

E-Ticaret

İnternet son senelerde yaşam tarzımızı tamamen değiştirdi. Hem bireyler hem de şirketler perakende veya toptan alımlarını genellikle internet üzerinden gerçekleştirmeye başladılar. Dolayısıyla internet üzerinden satış yapmak da giderek artan bir talebe sahip.

Fakat bu işi yürütebilmek için online satış mevzuatlarına hakim olmanız, ayrıca bir miktar sermaye ile işe girişmeniz ve internetten satış konusundaki teknik bilgilerinizi arttırmanız gerekiyor. Bu tip satışlar yapan bir şirkette bir süre çalışmanız, gereken tüm işleyiş deneyimini elde etmenize yardımcı olacaktır.

En yüksek maaşlı meslekler ve geleceğin en çok kazandıracak işleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir;

Doğru Meslek Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler. Geleceğin Meslekleri

Geleceğin En Çok Kazandıran Meslekleri Nelerdir? Doğru Meslek Seçimi Nasıl Yapılır


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..