İş Fikirleri

Freelance İş Siteleri ve Çalışma İmkanları

Serbest çalışan anlamına gelen Freelance son dönemlerde oldukça popüler işlerden bir tanesidir. Tamamen kendi performansınıza göre kazanç elde edebileceğiniz yapının olması da ilgi çekicidir. Elbette bu noktada alıcı – satıcı ilişkisinin olması gerekir. Bunun içinde çalışmalarınızı sergileyebileceğiniz kaliteli bir site bulmanız gerekmektedir. Hem kaliteli hem de üst düzey gelir elde edebileceğiniz çok sayıda Freelance iş siteleri bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçına üye olarak sizde başlangıç yapabilir ve harika gelirler elde edebilirsiniz.

 

Herhangi bir maaş karşılığında çalışmanız söz konusu olmayıp yaptığınız iş karşılığında ücret alırsınız. Yapacağınız anlaşmalara bağlı olarak aylık bazda çok yüksek bedelleri hesabınızda görebilirsiniz. Önemli olan nokta size ücret ödeyecek ve iş verecek kişiyi bulmaktır. En fazla kazanç sunan ve kısa sürede müşteri bulabileceğiniz yapı ise grafik tasarım, web sitesi, tasarım projesi ve çevirmenlik gibi geniş alanlara sahiptir. Aldığınız işi zamanında teslim etmek sektörde tutunmanıza ve daha iyi işlere erişmenize katkı sunacaktır. Yani iyi bir profil oluşturmak kazanca giden yolda en önemli etkendir. Kaliteli hizmet sunduğunuz sürece sabit müşterileriniz de olacaktır.

 

En İyi Freelance Siteler

 

Sektörde çok sayıda hizmet veren site olduğu için size en yakın olan ve daha hızlı sonuç alabileceğiniz siteyi bulmak önemlidir. Bu noktada başarılı sonuç alabilmeniz sitenin kalitesi ile de doğru orantılıdır. Sizlere en iyi Freelance siteler ile alakalı yaptığımız listeyi sunacağınız. Kaliteli ve oldukça iyi etki elde edebileceğiz siteler listesi şu şekildedir.

 

Proje Kurdu

 

Çok fazla iş imkanı ve çok sayıda kullanıcıya sahip sitelerden bir tanesi olan Proje kurdu Freelance alanında en iyilerden bir tanesidir. Site yönetimi ve tasarımlar konusunda iş alabileceğiniz sitelerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Freelance iş imkanları değerlendirmesinde en fazla fırsatı sunan sitelerden de biri olarak ön plana çıkıyor.

 

Uzman Kirala

Sektörde uzun yıllar kesintisiz hizmet sunan site her ne kadar üst düzey başarıya ulaşamasa da sunduğu hizmet ile değer gören yapıdadır. Genellikle web yöneticiliği ile yazılım konularında işler yoğunlukludur.

 

Eleman Net

Kuruluş amacı tam zamanlı iş ilanları sunan site serbest çalışma ile alakalı ilanlarda vermektedir. Serbest çalışma iş ilanları ile alakalı beklentinizden fazlasını bulabileceğiniz sitelerin başında gelmektedir.

 

İçerik Bulutu

Metin yazarlığından tutunda da editörlük ve tasarım gibi alanlarda hizmet vermektedir. Fakat burada ki ince detay ise hizmeti site bünyesinde veriyor olmasıdır.

 

Yazıyazparakazan, Sahibinden, Sanalici gibi sitelerde beklentileri karşılama noktasında hizmetler vermektedir.

 

Freelance İş Fikirleri

Serbest çalışma düzenine geçecekseniz mutlaka etkileyici iş fikirlerine sahip olmanız gerekir. Ayrıca talepleri karşılama da ve popüler konulara yönelmede araştırmacı olmalısınız. Freelance iş fikirleri arasında en popüler olan konular içerik üretme, tasarım, editörlük, web tasarım, tasarım gibi bilgi işlem dahilinde ki işlerdir. Eğitim almak ve kendinizi geliştirmek bu alanda yüksek kazanç sunacaktır.

 

Çalışmalarınızın belirli bir düzende olabilmesi için iş ilanlarını yakından takip etmelisiniz. Serbest çalışma iş ilanları ile alakalı size uygun yapıyı rahatlıkla bulabilirsiniz. Seçimler konusunda size fırsatlar sunması avantaj olarak görülse de seçilebilir olmanız da önemlidir.

 

En fazla rağbet gören siteleri sık sık ziyaret etmeli ve yer edinmelisiniz. Bir nevi tanınmanız ve iş verecek kişilerin beğenisini toplamanız gerekir. Freelance iş verenler kaliteli hizmet alabilmek için seçimlerini titiz yapmaktadır. Bu yüzden sizde doğru etkiyi oluşturabilecek çalışma düzenini sunmalısınız. Bir kez iş yaptığınız kişi sizden memnun kalırsa sonraki işler için sizinle iletişime geçecektir. Buda sürekli çalışmanıza etki edecektir. Freelance iş siteleri istediğiniz düzeyi elde etmenizde en güçlü iletişim kaynağınız olacaktır. Dürüst olmak, kaliteli iş sunmak ve zamanında iş teslim etmek tercih edilmeyi arttıracaktır. Alacağınız işlerin hakkını verdiğiniz sürece kazanan her zaman siz olursunuz.


Zeynep Canater

1985 - İstanbul Doğumlu Ege Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Yurtdışında çalışmak, Krediler, iş fikirleri, kazançlar hakkında yıllardır içerik çalışmaları yapmaktayım. Yurtdışı tecrübelerime dayanarak ürettiğim içerikleri paylaşmaktan mutluluk duymaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..