İş Fikirleri

Ceviz Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Ceviz Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Verilen tarım teşviklerine ceviz de eklendi. Peki, ceviz desteği nasıl alınır? Şartları nelerdir? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtı veriliyor…

Ceviz desteği nasıl alınır sorusunun yanıtı veriliyor. Sizin için uygun olacak şekilde, mümkün olduğunca tarımsal üretime de katkı sağlaması açısından destekler veriliyor. Ceviz üretiminde 50 bin tona yakın artış olması sebebi ile destekler arasına ceviz desteği de eklenmiştir. Piyasaya göre artış olduğundan, devletin destekleyerek sizin de üretimi rahat hale getirmeniz sağlanmıştır.

Ceviz Desteği Almanın Şartları

Ceviz desteği almak için yapacağınız başvuruda elbette sunulan şartlar olacak. Bilmeniz gereken teşvik almak isteyen bir üreticinin en fazla 500 dekar alan için başvuru yapabilecek olduğu. Bunu sağlamanız durumunda, direkt olarak başvurunuzun gerçekleşmesi mümkün olacaktır.

Ceviz Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Peki, ne kadar destek veriliyor?

Bakıldığında elbette destek için devletin sınırlandırılması söz konusu. Orman Genel Müdürlüğü tarafından sunulan bilgilere göre dönüm başına 1.000 TL bütçe ayrılmış olmasıdır. Geri ödemesi için ise belirlenmiş olan süre 15 yıldır. Bu kapsamda dilediğiniz şekilde başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayarak ceviz üzerinden katkı alabilirsiniz.

Ceviz Desteği Başvurusu

Sizin için uygun olması halinde direkt olarak başvurunun gerçekleşmesi istenir. Dönüm ve buna benzer hususların sağlanması durumunda direkt olarak başvurunun gerçekleşmesi önemli. Yapacağınız başvuruda istenecek belgeler olacak. Bu belgeleri temin etmeniz durumunda başvuru tamamlanacak. Ceviz desteği başvurusu için mutlaka dikkat etmeniz gerekenlere göre hareket etmelisiniz.

  • Arazinin kaç dönüm olduğu
  • Belgeler
  • Destek için diğer belgeler

Ve çok daha fazlası size söylenecektir. Temin etmenizin ardından ise direkt olarak başvurunun gerçekleşmesi adına harekete geçebilirsiniz.

15 Yıl Sonra Geri Ödeme

Geri ödeme ile alakalı da farklı teşvikler olacak. 15 yıl sonra geri ödemenin yapılacak olması aslında çiftçilerin rahatlaması açısından önemli. Bunun için direkt olarak sunulan şartları da göz önünde bulundurarak hareket edebilirsiniz. Ceviz desteği almak için direkt olarak ödeme ve alma şartlarına bakarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Kısa süre içinde olumlu ya da olumsuz dönüşün gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Başvurunuzu yaparak, sonucu bekleyebilirsiniz…

Devlet Desteği İle Traktör Almak

Coca Cola Bayiliği Nasıl Alınır ?

Devlet Desteği İle Dükkan Açmak

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..