Güncelİş Fikirleri

Düşük Sermaye İle Yapılacak Yüksek Kazançlı İş Fikirleri

Düşük Sermaye İle Yapılacak Yüksek Kazançlı iş Fikirleri

Girişimci olmak özünde bir sanattır ve her insanın kendine özgü bir yapısı vardır. Kimi insanlar kendi işlerinin sahibi olmak ister ama düşük sermayeli işler ararlar işte bu insanlar için biz de en çok kazandıran işler neler ve nasıl düşük bir sermaye ile yüksek kazanç elde edilir onu araştırarak sıralamaya çalıştık.

Dilerseniz hemen listelemeye başlayalım:

iş Fikirleri;

Korku Evi Açmak:

En çok kazandıran iş fikirleri listemizin ilk sırasında bu işin olmasının sebebi son yıllarda oldukça popüler olan bir iş alanı olması. Günümüzün metropol insanları inat azimle yoğun tempolu ve stresli geçen günlerinde bu evlere giderek deşarj olmak istiyorlar. Birçok iş ile kıyaslandığı zaman bu tarz bir işyeri açmanın maliyeti oldukça düşük. Burada önemli olan korku evi için gerekli oyun ve ekipmanların alınması ki bu da ortalama olarak boş bir eve bu oyunların ve gerekli tesisatın kurulması için 20 bin 30 bin TL arasında tutuyor ama elbette kurulum maliyetleri sadece bununla sınırlı değil. Bir de bunun için doğru bir evin bulunması gerekiyor. Seçilen evin eğer kişinin kendi mülkü değil ise aylık olarak kira masrafları ve evi kiralarken işyeri açarken ortaya çıkan masraflar da oluyor yaklaşık olarak kuruluş maliyeti 25 bin 35 bin arasında değişiyor ama sonrasında oldukça karlı olan bir yatırım zira kişi başına 10 ile 30 TL arasında değişen bir rakam ile yarım saatlik olarak insanlar eve alınıyor ki bu da günde ortalama 75 kişi olsa kendiliğinden günde 2 bin TL ortalama değerinden ayda  çok kısa bir sürede ortalama olarak 2,5 ayda kendisini amorti ederek kara geçmesi anlamına geliyor.

Solucan Gübresi Üretimi:

Bu iş de son dönemlerin en gözde olan, en çok kar getiren işlerinden bir tanesi olup, üstelik insanların kendi evlerinde işlerini ilerletene kadar yeni bir açmadan tek başlarına devam ettirebilecekleri oldukça kazançlı işlerden. Çok değil sadece 4000 TL ile böylesi bir işi rahatlıkla yapmak mümkün. Burada solucan kapalı maliyeti dışında eğer ortalama olarak bir iş yapılacak ise reaktörün de alınması gerekiyor. 150 bin solucan için 40metrekare alan yetiyor. Alınan solucanlar üç ayda bir ikiye katlandığından üç ay son sonunda kişi yavaş yavaş kar noktasına doğru bir satış stratejisi uygular ise anında geliyor.

Ev Yemekleri Yapan Bir Restoran Açmak:

Unutulmamalıdır ki gıda sektörü her zaman kazandıran bir sektördür zira beslenme kişilerin majör gereksinimlerinin başında gelmektedir. Hal böyle olunca kişinin kendi evinin yemek odasında veya mutfağında imiş gibi olan hijyen sanitasyon kurallarına uygun olan  Gıda kodeksine uygun açılan taze, kaliteli malzemelerden yapılan ev yemeklerinin yapıldığı bir yer eğer öğrencilere ve iş yerlerine yakın bir yerde açılır ise çok ciddi anlamda paralar getirecektir.

Üstelik KOSGEB girişimcilik kursları takip edilerek kurulum desteği alınabilir ve maliyetler oldukça düşük düzeyde tutulabilir. KOSGEB ilk defa iş kuracak olan kadınlara bu alanda 70 bin TL hibe veriyor ki 7 masa, sandalye, mutfak malzemeleri olan böylesi bir işletme 30 bin TL civarında rahatlıkla kuruluyor. Günlük menü 15 TL üzerinden satıldığında ve haftada 6 gün 80 müşteri geldiğinde firma bir ayda kendisini amorti ediyor. Bu yönü ile ev yemekleri yapan restoran açmak, en fazla kazandıran iş fikirleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak:

Yine tıpkı solucan gübresinde olduğu gibi oldukça düşük maliyetler ile yapılabilecek olan bir iş var karşımızda. Sadece 5000 TL gibi bir rakama mantar yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise 50 metrekare bir alana sahip olmanız. Böylesi bir alanda rahatlıkla istiridye mantarı yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Burada talep istiridye mantarına daha yüksek olduğundan onun seçilmesi çok daha önemlidir.

Geri dönüşümü oldukça yüksek olduğundan 3 ayda net bir biçimde kara geçmek mümkündür. Döküm olarak ya da paketleyerek satışı mümkündür. Üstelik evde ek iş olarak da yapılabilecek hatta internet üzerinden pazarlaması yapılabilecek olan bir iş koludur.

Emlak Danışmanlığı Yapmak:

Belki de hiç sermaye gerektirmeyen işlerin başında geliyor. Zira bir masa, bir sandalye yetiyor. Bu da taş çatlasın 2000 bin TL, Şirket kurulum dükkan kirası derken maliyetler yükseliyor ama yine de bunlar olabilecek doğal masraflar. Kiralama işleminden yüzden 10, satışlarda ise hem alıcıdan, hem de satıcıdan yüzde 3 oranında direkt olarak komisyon alındığı göz önüne alındığında bu işten çok iyi para kazanmak mümkün.

Sağlam bir arkadaş çevreniz olması, iletişiminizin güçlü olması, pozitif yaklaşımları olan biri olmanız sizin en büyük sermayeleriniz ve kısa sürede çok ciddi kazançların elde edilebileceği en karlı işler arasında ilk sırada geliyor.

Catering Hizmetinin Verilmesi:

Bu son yıllarda giderek popülerliği artan bir iş ve yine home Office olarak rahatlıkla yapılabilecek işler arasında yer alıyor. Ülkemizde her an bir eylem etkinlik olduğu düşünülür ise yaklaşık olarak 400 TL ye bir internet sitesi açıp Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesaplarından hesap açarak kendi tanıtımınızı yaparak rahatlıkla bu alanda son derece düşük bir yatırım ile hizmet verebilirsiniz. Sonuçta emek eksenli olarak yapılan iş alanlarından bir tanesi. Mezuniyet günlerinde, düğün nişan törenlerinde ilk işinizi yaptığınızda otomatik olarak kara geçebilir ve adım adım işlerinizi ilerletebilirsiniz.

Etüt Merkezi Açmak:

Ülkemizde dershanelerin kapanması ile beraber hızla yükselen bir iş kolu haline gelen yeni bir iş alanı. Bunun için Milli Eğitimin belirtmiş olduğu kriterlere uygun bir işyeri bulup kiralamak ve daha sonra bulunulan alanı sınıflara ayırmak yeterli. Her bir sınıfı klasik dershane mantığı ile döşemek gerekmiyor. Direkt olarak kendi mantığınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Etüt merkezlerinde öğrenci sayısı sınıf bazında sınırlı olduğundan ortalama olarak 30 bin civarında açacağınız bir merkezde her bir öğrenci için aylık 750 TL aldığınızda ve aylık 4 sınıfta 40 öğrenciniz olduğunda bir sınıf bir ayda size kurtaracak ve ikinci ayda direkt olarak kara geçeceksiniz.

Kahve Dükkanı Almak:

Yine düşük bir maliyet ile sadece Franchising alarak yapılabilecek son yılların en gözde işlerinden bir tanesi de bu iş. Bayilik için ödenecek bir ücret ki o da anlaşılacak olan kuruma göre değişmektedir. Bunun yanında dükkan kirası ve içine alınacak konsepte uygun masa sandalyeler ile çok yüksek maliyetler gerektirmeden rahatlıkla 60 bin ile 70 bin arasında bir bayilik ile büyük risklere girmeden bir markanın bayisi olarak yapabileceğiniz bir iş.

Böylesi bir işin özellikle bilinen bir marka olduğundan sürümden kazanarak çok rahat bir şekilde 6 ay içinde kara geçilmesi mümkün. Üstelik bilinen firmalar ile çalışıldığında çok yüksek reklam gideri gereksinimiz de olmayacak.

Oto Yıkama Merkezi Açmak:

Günümüzde hemen herkesin bir aracı var ve özellikle gençler arabalarının temizliğine ciddi bir biçimde özen gösteriyorlar. Konforlu lüks doğru reklamı yapılan bir oto yıkama merkezi kompresör, yıkama pompası, oto yıkama köpük makinesi  aletler ile birlikte toplam maliyeti 30 bin civarında olan bir iş ve haftada 7 gün günde 14 saat çalışarak tek bir arabanın 30 TL arasında yıkandığında günde 50 araba yıkandığında bir ay içinde kendini kurtarıp ikinci ayda kazandırmaya başlayan bir iş alanıdır. Daha fazla araba yıkanabilmesi de kimi zaman söz konusu olabilmektedir.

Oto Yıkama Dükkanı açmak ile ilgili çok daha kapsamlı yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

AVM Merkezlerinde Stant Açmak:

İster parfüm, ister çikolata şelalesi, ister kendi ürünlerinin takısı olan bir stant açmak, Bu işin temel maliyetleri açılacak olan alışveriş merkezindeki stant kirası, bunun yanında stant için ödenecek para ve satılacak olan ürünlerden ibaret ki burada da ortalama olarak kurulum maliyetleri 25 bin 35 bin arasında değişmekte. Bundan sonrasında ise özellikle bilinen bir markanın bayiliğini aldıysanız ve çok işleyen bir alışveriş merkezinde bu işi yapıyor iseniz yaklaşık olarak 4 ay içinde rahatlıkla kara geçmeniz mümkün. Burada önemli olan doğru AVM içinde doğru standın açılması. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Düşük sermayeli ve yüksek kazanma potansiyeli olan iş fikirleri ile ilgili daha fazla seçenek ve öneri için bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki başlıklar da ilginizi çekebilir;

Evden Ek Iş Yapmak İsteyenlere Alternatif Ek Iş Fikirleri

Çıtır Usta Bayilik Şartları

Özsüt Bayilik Şartları

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Açılış Maliyeti – Giderleri – Vergileri

Franchising Mağduriyeti Yaşamayın. Son Pişmanlık Fayda Etmez

Yeni Iş Kurmak İsteyenlere Altın Değerinde Tavsiyeler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..