İş Fikirleri

Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor?

Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor? Kokoreç Maliyeti, kokoreç karlı bir iş mi? kokoreç işinde para var mı? Kokoreççi Açmak, Kokoreç Dükkanı Açma Maliyeti 

Kokoreççilik son dönemlerde iyi gelir getiren bir meslek olarak en çok merak edilen mesleklerden birisi haline gelmiştir.

biz de bu nedenle Kokoreççiler kaç para kazanıyor? daha doğrusu kokoreç karlı bir iş mi, bu işte para var mı detaylı olarak inceleyeceğiz.

Kokoreççilik Nedir?

Kokoreççileri hepimiz özellikle kalabalık yol ve iş merkezlerinin etrafında seyyar büfe arabalarıyla ya da bazen esnaf lokantası halinde hizmet verir şekilde görmüşüzdür. Kokoreççiler hazır olarak satın aldıkları ya da kendileri hazırladıkları kokoreç şişlerini pişirerek müşterilerine hizmet veren kişilerdir. Kokoreç şişlerinin maliyeti ile kıyaslandığında satılan ürünler ile kokoreççi kazancı beklenenden oldukça yüksektir.

Ayrıca kokoreç seyyar satılan ürünler arasında da yer almaktadır. Seyyar kokoreç satmak, dükkan maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Ancak dükkana göre bazı dezavantajları da vardır diyebiliriz.

Kokoreç Dükkanı Nasıl Açılır? 

Kokoreççi olmak dikkatinizi çekiyor ya da kokoreç satarak para kazanmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şeyler kokoreç şişleri ve bu şişleri pişirebileceğiniz bir seyyar arabadır. Lokantanız varsa yine burada da kokoreç şişi ve kokoreç şişlerini pişirebileceğiniz bir fırın ile müşterilerinize kokoreççi olarak hizmet verebilirsiniz.

Ayrı bir kokoreç dükkanı açarak hizmet vermeniz mümkün. Zira kokoreççilik özellikle son yıllarda revaçta olan yemek sektörlerinden biridir.

Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor?

Kokoreççi Açmanın Maliyeti

Kokoreççilik yapmanın birden fazla seçenekleri vardı. Bunlar ;

  1. Seyyar Kokoreççilik
  2. Kokoreç Bayiliği Açmak
  3. Kokoreç Dükkanı Açmak

Kokoreç dükkanı açarken, belli başlı yasal, malzeme ve dekorasyonel masraflar vardır. Dükkanın büyüklüğüne ve yapılacak masrafa göre maliyet değişkenlik gösterir. Minimum 20 Bin TL olarak başlar, malzeme ve dekorasyon ile dükkanın  büyüklüğüne göre bu artar.

Seyyar Kokoreççide dükkan ve dekorasyon masrafı olmadığından çok daha düşük miktara kokoreççilik işine girilebilir.

Kokoreç bayiliği için, bayilik veren firmalar ile görüşüldükten sonra belli bir maliyet tablosu oluşturulur.

Kokoreççiler Ne Zaman Çalışır?

Kokoreççiler genel olarak günün her saati çalışabilen meslek gruplarının arasında yer almaktadır. Zira akşam iş çıkışında kokoreççiye giden kişiler olduğu kadar, sabah vardiyası biten ya da gece kulübü gibi bir mekanda sabahlayan pek çok kişi de kahvaltı olarak kokoreci tercih edebilmektedir. Ancak kokoreççi kazanç bakımından özellikle müşterilerin en yoğun olduğu zaman aralığı olarak  gece saatleri oldukça fazla kar elde etmektedir.

Kokoreççiler Nasıl Çalışıyor?

Kokoreççiler pişirdikleri kokoreç şişlerini pişirmekte ve kızaran yüzlerini döner gibi keserek dilenirse servis şeklinde dilenirse çeyrek, yarım ve tam ekmek şeklinde ekmek arası olacak biçimde sipariş ederek çalışmaktadır.

Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor? Kokoreç Karlı Bir İş Mi?

Kokoreççiler kaç para kazanıyor diye merak ediyorsanız kokoreççilerin karı genel olarak satın aldıkları ya da hazırladıkları kokoreç şişlerinin maliyetinin, sattıkları kokoreç porsiyonundan çıkardıkları oranda kar elde etmektedir.

Bir kokoreç şişinden ortalama 25-35 arası yarım ekmek kokoreç çıkabildiği için kokoreç şişinin maliyeti satılan fiyata göre oldukça makul olmaktadır. Kısacası, kokoreççiler sattıkları ürünün satış fiyatıyla orantılı olacak şekilde kar elde etmektedir.

Seyyar kokoreççiler dükkanı olan kokoreççilere göre kar oranları bir nebze daha düşük olabilir. Dükkan maliyetleri olmamasına karşın, dışarıdan hijyen konularında toplum ön yargısı olması dolayısıyla müşteri yakalaması daha zordur.

Kokoreçi herkes sevmez, ancak seven kişiler de genellikle müdavim konumundadır. Bir kokoreç dükkanında eğer iyi reklam yapar ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarsanız, müdavim kokoreç severlerin vazgeçilmezi olabilirsiniz. Bu da kazanç ihtimalinizi bir hayli artırmanız demektir. Bir çeyrek kokoreç fiyatı 10-15 Tl arasında değişkenlik gösterir. Bir kokoreç şişi 25-35 TL ise bir kaç ekmekle bir şişin maliyetini çıkartıp, kar elde edebilirsiniz. Cironuz ise edindiğiniz müşteriye göre değişir.

İyi bir dükkan, işlek bir cadde ve artan tanınırlık seviyenizi artırırsanız, bayilik verecek kadar işlerinizi yürütebilmeniz mümkündür.

Kokoreçten İyi Para Kazanılıyor Mu?

Kokoreççilerin günlük olarak elde ettikleri kazanç farklılık göstermektedir. İşlek bir caddede kendinize bir müşteri kitlesi oluşturursanız oldukça iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Yine civardaki kokoreççilerin ürünlerini sattıkları fiyatı göz önünde bulundurarak kar elde edeceğiniz ancak makul bir fiyattan ürünlerinizi satarsanız kokoreççi geliri bakımından oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Kısacası, kokoreç sattığınız yerin işlek olmasına dikkat ederseniz, kendinize bir müşteri kitlesi oluşturursanız ve ürünlerinizin satış fiyatının size kar ettirecek ancak müşterilerin makul bularak daha çok tercih edeceği bir mekan haline gelir ve oldukça yüksek meblağda kazanç elde edebilirsiniz.

Makalemizde Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor? Dükkan açma maliyeti ve kar marjı hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Daha fazla detaylı bilgi için yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.  

Dondurmacılar Ne Kadar Kazanıyor , Dondurma Dükkanı Açmak

Kuaförler Ne Kadar Kazanıyor , Kuaför Dükkanı Açmak

Devletten Ceviz Desteği Almak ve Şartları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..