İş FikirleriYatırımlar

Arabayla Yapılacak İşler

Arabayla yapılacak işler nelerdir? Panelvan ve Kamyonetle Ne iş Yaparım?

Para kazanma konusunda birçok farklı fikir söz konusu olsa da insanın ya cesareti olmuyor ya da sermayesi yetmiyor. Durum böyle olunca sabit bir işte asgari ücretle veya biraz daha fazla tutarla çalışmalar söz konusudur. Normal iş düzeninize dahil edebileceğiniz işleri düşündüğünüzde arabayla yapılacak işler hem eğlenceli hem de kazançlı gibi görünüyor.

Yaşam kalitesinin artırmanın temelinde genellikle para yattığı için nereden ne kazanırım konusu en çok araştırılan hususlardan bir tanesidir. Peki kendi arabamla para kazanmak fikri nasıl ortaya çıkıyor. Özel kullanıma sahip olan aracınız çoğu zaman garajda boş boş yattığından bu konuda kazanç elde edebilir miyim fikri hasıl oluyor. Elbette araştırmak ve doğru iş sahasına yönelmek her işte olduğu gibi burada da önemini ortaya koyuyor.

Panelvan Aracımla Ne İş Yapabilirim

Panelvan Aracımla Ne İş Yapabilirim

Panelvan araca sahip birisi iseniz aracınızı bir firmaya kiralayabilir ya da firmanın işlerini yapabilirsiniz. Bunun dışında ticari faaliyeti bizzat kendinizle gerçekleştirebilirsiniz. Panelvan aracımla ne iş yapabilirim diyenlere en iyi tavsiye karlılığı yüksek ürünlerin perakende satışını gerçekleştirmektir. Kıyafetten tutunda dönemsel olarak meyve ve sebze satışı dahi yapabilirsiniz. Elbette bunlar için kanunu sıkıntılar çekmemeniz ve bu hususta izinler almanız şartı ile.

Panelvan araçların kullanım açısından kolaylık sunuyor olması ürün satmada geniş yelpazeyi de beraberinde getirmektedir. Kendi aracınızla iş imkanı oluşturmada farklı fikirlere bakmalısınız. İnsanların kalabalık olduğu saatlerde kuruyemiş dahi satabilir ve dikkat çekici ürünleri aracınızda bulundurabilirsiniz. Üstelik bunun için yüklü sermaye bağlamanıza da gerek yoktur. Bunun dışında panelvan aracımla iş arıyorum diye ilan da verebilirsiniz. Bu konuda mutlaka sizlerle iletişime geçecek firmalar ya da şahıslar olacaktır.

Kamyonetle Ne İş Yapabilirim

Taşımacılık sektörü dünden bugüne her zaman kazanç sunmuştur. Belirli bir düzene bağlı olarak şirket adına aracınızı çalıştırmanız mümkün olurken mevsimlik mal taşımasını da gerçekleştirebilirsiniz. Tonajınıza bağlı olarak değişen fiyatlarda karlılığınızda artış gösterecektir. Kamyonetle ne iş yapabilirim noktasında en çok rağbet gören kısa mesafeli eşya taşımasıdır. Bu taşınacak eşya ev eşyası da olur, bir iş yerinin sattığı ürünleri adrese teslim de olur.

İş düzeni kurarken mutlaka resmi kurumlara karşı olan sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. Vergisini ödemeden gelir elde etmenin çok büyük cezaları olduğunu da unutmamalısınız. Kendi arabamla ne iş yapabilirim noktasında dönemsel getirileri hesaba katmanız daha iyi olacaktır. Mevsimsel işlerin getirileri çok ciddi rakamlara ulaşırken hangi bölgede iş yapacağınızda oldukça önemlidir. Mesela yaz aylarında üreticiden karpuz alıp ister dükkanlara toptan verebilir isterseniz de seyyar olarak satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Otomobil Üzerine Yapılabilecek İşler

Otomobil Üzerine Yapılabilecek İşler

Şahsınıza ait otomobilinle para kazanmak istediğinizde bu hususta birçok farklı fikirler karşınıza çıkabilir. Bunlardan en popüleri ise araç kiralama yöntemidir. Her ne kadar araç kiralamanın ciddi sorunları olduğu kanısı olsa da profesyonel hizmet veren firmalarla görüşebilirsiniz. Otomobil üzerine yapılabilecek işler listesinde kazancı en yüksek olan kiralama yöntemidir.

Araç kiralama konusunda tedirginlikleriniz var ise bir firma ile görüşüp gerek makam şoförlüğü gerekse de firma da farklı işlerin yürütülmesinde aracınızı kullanabilirsiniz. Hem araç kullanımından yani şoförlükten hem de aracın kirasından kazanç elde edebilirsiniz. Araba ile yapılacak ek işler listesinde bir diğeri ise aracınızın üzerine reklam almaktır. Elbette bunun için reklam ajansı ile görüşmeli ve muhite göre fiyatlar belirlemelisiniz. Aylık ya da sözleşme süresince güzergahlar belirlenerek yapılacak bu anlaşma oldukça hesaplı olacaktır. Önemli olan husus belirlenen kurallara göre hareket etmektir.

Seyyar Arabayla Yapılacak İşler

Seyyar Arabayla Yapılacak İşler

İş fikirleri arasında en cazibeli olanı ve kazanç yönü ile en çok dikkat çekeni seyyar satıcılıktır. Bu hususta çok sayıda fikir söz konusu olurken genellikle köfte ekmek, pilav, mısır, dondurma, döner gibi hızlı hazırlanıp satışa sunulan ürünler dikkat çekmektedir. Seyyar arabayla yapılacak işler genellikle insanların dikkatini çeken ve yiyecek üzerine kurulu yapılardır.

Köfte ekmek satışını kendi aracınızla seyyar olarak satmak isterseniz ciddi kazançlara ulaşabilirsiniz. Sadece hazır yap sat şeklinde değil seyyar araç ile dönemsel meyve veya sebze satışı da yapılabilir. Seyyar satışlar konusunda sitemizde bulunan diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz. Seyyar satışlar konusunda sizlere fikir sunabilecek yazılarımız ise şunlardır:

Seyyar Satılacak Ürünler

Seyyar Satıcılık Yapmak. Maliyeti ve Kar Marjı

Köfte Ekmek Satmak Kar Marjı


Aslı Mezitli

1987 - İstanbul Doğumlu Dumlupınar Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunuyum. Ekonomi ile ilgilenmek, iş fırsatları, girişimcilik fikirleri hakkında araştırmalar yapmak, toplumun istihdam sorunlarını araştırmak adına çalışmalarımı yürütüyorum. Bu bilgiler hakkında içerik üretmek ise en büyük hobim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..