AzerbaycanYurtdışında Çalışmak

Azerbaycan iş imkanları. Çok Kazanmak İsteyenlere…

Azerbaycan iş imkanları

Azerbaycan, gerek Türkiye’ye yakınlığı, gerekse Orta Asya’nın kalbinde bulunan stratejik lokasyonu ile her geçen gün daha da büyüyerek gelişmektedir. Bu büyüme ve gelişimin içerisinde para kazanmak isteyen girişimciler için oldukça fazla fırsatlar barındırmaktadır. 

Azerbaycan ekonomisi genellikle enerji sektörü üzerine gelişimini sürdürmekte olduğu için bir çok farklı sektörde dışa bağımlılık devam etmektedir. Bu yüzden de özellikle Türkiye’den bir şeyler alıp Azerbaycan’sa satma imkanı olukça fazladır.

Azerbaycan ülke içerisinde her ne kadar işsizlik oranı yüksek ve maaşlar düşük olsa bile ülke genelinde gelir dağılımında adaletsizlik fazladır. Özellikle bir kısım insanlar çok fazla para kazanmakta ve aşırı lüks tüketime yönelmektedir. 

Azerbaycan iş imkanları anlamında en fazla fırsat sunan şehir başkent Bakü’dür. Eğer bir iş kurmak istiyorsanız ilk tercihiniz Bakü olmalıdır.

Bakü’de yapılabilecek işler – Azerbaycan iş imkanları

Özellikle lüks tüketim malzemelerine ihtiyaç çok fazla olduğu için bu alanda yapılacak her türlü yatırım Azerbaycan’da çok para kazandıracak iş alanlarındandır.

En fazla ihtiyaç duyulan sektörler başlıca tekstil, kozmetik ve bijuteridir.

Azerbaycan halkı lükse ve dış görünüşüne çok fazla önem verirler. Özellikle bayanlar bu konuda çok daha fazla duyarlıdır. Bir çok insan boğazından keser, yemez ama kozmetik ve kıyafete çok ciddi paralar harcar.

Maaşının 2 katına parfüm alan da vardır, maaşı kadar kot pantolon da alan vardır. 2-3 aylık kazancını cep telefonuna yatıran bir çok insanla karşılaşmanız mümkündür.

Bakü’de iş yapmak istyen kişiler için en büyük sıkıntı iş yeri kiralarının yüksek oluşudur. Ancak iyi bir lokasyonda doğru alanda yapılacak yatırım, çok daha fazlasını kazandıracaktır.

Bakü’de eksikliği duyulan diğer bir iş alanı ise gıda sektörüdür. Ülke genelinde orta kalitede ve orta sınıfa hitap eden bir çok lokanta mevcut ancak iyi bir kebap, döner, et restoranı bulunmuyor. Bir çok insan misafirini dışarı yemeğe çıkaracak yer bulamıyor. Ya alışveriş merkezlerine gidiyorlar, yada orta halli lokantaları tercih ediyorlar. Ancak gerçekten aradıkları gibi bir restoran maalesef bulunmuyor.

Özellikle lüks kategoride, üst gelir düzeyine hitap eden bir restoran çok ciddi paralar kazandırabilir. İyi bir restoranda işi çok iyi bilen bir kaç aşçı ile çalışılarak düzgün kalitede ve lezzetli yemekler yapılabilirse kapıda kuyruk olmaması mümkün değildir. 

Sonuç;

Azerbaycan’da, özellikle Bakü’de Türklerin işlettiği bir çok dükkan bulabilirsiniz. Yeme içme sektöründen giyime, sanayi sektöründen elektroniğe kadar her alanda Türkleri görebilirsiniz.

Mevcut tüm yatırımlar genelde orta gelirli vatandaşa hitap ediyor. Bu alanda rekabet çok fazla olduğu için yeni kuracağınız işin tutma ihtimali oldukça düşüktür.

Ancak özellikle lüks kategoride ciddi anlamda eksiklik olduğu için, bu alanda yapılacak her türlü yatırımın yüksek kar getirmesi olasılığı yüksektir.

Ne yaparsanız yapın, hangi iş alanını seçerseniz seçin, en kalitelisini ve en lüksünü yapın.

Azerbaycan’da iş imkanları oldukça geniştir. Kendi işini yapmak yerine başka bir şirket için çalışmak isteyenlere de çok fazla imkanlar mevcuttur. Bu konuda yazılmış olan aşağıdaki yazımızı inceleyebilir ve kendinize en uygun iş alternatiflerini seçerek Azerbaycan’da çalışmaya gidebilirsiniz

Azerbaycan’da iş fırsatları ve yaşam

Azerbaycan dışıdaki ülkelerde de çalışmak isteyenler, Yurtdışında Çalışmak kategorisi altındaki yazılarımıza da göz atabilirler.

Kuveyt’te Türkler için iş fırsatları 

Türkmenistan’da yaşam ve iş fırsatları

Katar’da iş imkanları nelerdir?


17 Yorum

 1. Selam Azerbaycan da çalışmak istiyorum elektrik kalfasıyım ve ayrıca kaynakcı kalfasıyım 05432158008

 2. Almanyada 30 yildir yasiyorum
  3 dil biliyorum Almanca arapça
  Türkçe almanyada imbiss im vardı yane restorant işletoyordum şimdi azerbaycanda çalışmak istiyorum
  Nu.004915147927033 ulaşabilirsini whatsapp

 3. Ulan adamlar 200 manata çalışıyor burda insanlar açlıktan oluyor hastaneler paralı paran yoksa tedavi olamazsın ölürsün yol diye birseyyok herşey pahalı 3 kahve içtik 30tl verdik burası taksimmi 450tl adam çobanlık yapıyor daha ne yazım

  1. “Selam cok dori doyorsunuz .Bu komuda sizimlə raziyim.zBakudə hərsey pahsli ayni Turkiye kimi

   1. Türkiye’de textil ve ayakkabı ucuz gıda pahalı bakude iş yeri kurmak isterdim

 4. Selam telefon santrali guvenlik kamerasi ve network altyapi sitemi teknisyeniyim bu alana uygun bi iş ariyorum
  0536 355 52 90

 5. Selam azerbaycanda çalışmak istiyorum kaynakcılık ustalık kalfalık dükkan açma usta öretici belgelerim var biraz olsunda elektrik ve su içlerinden anlıyorum yardımcı olurmusunuz iş bulma konusunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..