DubaiYurtdışında Çalışmak

Dubai’de Çalışmak- Dubai İş İlanları ve İmkanları

Dubai’de çalışmak. Dubai İş İlanları ve İş İmkanları

Dubai, Arap Yarımadasında bulunan Birleşik Arap Emirliklerinin 7 Emirliğinden birisidir.  Yüzölçümü İstanbul’dan biraz küçük olup nüfusu yaklaşık 2,7 milyon civarındadır.

Nüfusun %70’ini Pakistan ve Hindistanlılar oluşturmakta, yerel halkın oranı ise sadece %17’dir. Kalan nüfus ise başta Bangladesh olmak üzere diğer ülke vatandaşlarına aittir.

Görüleceği üzere, yerel halkın oranı çok az olup yabancı oranının bu kadar fazla olduğu bir ülkede Arapça bilmek şart değil. Sadece bir avantaj sağlamaktadır.

Dubai’de Çalışmak ve Dubai İş imkanları

Dubai’de çalışmak için öncelikle Dubai şehrini iyi tanımak gerekir.  Çünkü ülkede yabancı oranı öylesine yüksektir ki, sanki Birleşik Arap Emirliklerinden çok ayrı bir dünya gibi bir şehir olmasıdır.

Yabancı oranının bu kadar fazla olmasının en büyük sebebi ülkenin sunmuş olduğu iş imkanlarıdır. Her yıl dünyanın her yerinden milyonlarca insan Dubai’de çalışmak için iş başvurusunda bulunuyor ve bunlardan binlercesi işe kabul edilerek çalışmaya gidiyor. Dubai İş İmkanları inanılmaz derecede büyüme gösteren turizm sektörü ile neredeyse evrensel derecede fırsatlar barındırır.

Dubai’de çalışmak isteyenler için başlıca iş imkanları arasında turizm sektörü gelir. Otelcilik, aşçılık, mimar, inşaat işçisi gibi sektörlerde her zaman ihtiyaç vardır.

Diğer bir iş imkanı ise ülkedeki zengin petrol ve altın kaynaklarının keşfedilmesi ile 1970’li yıllarda hızlı gelişimini başlatan Dubai, yıllar geçtikçe inanılmaz bir değişim yaşamış, adeta çöl ortasına bir cennet kurulmuştur. İnsanoğlunun sınırlarını zorladığı, maddi imkanların elvermesi ile birlikte yaratıcılıkta sınır tanımadığı muhteşem bir şehircilik anlayışına sahne olmuştur. Bu nedenle bu alanda meslek erbabı kişiler de iş ilanlarını sıkı takip etmelidir.

Dubai, dünyanın en büyük kapalı alışveriş merkezine, dünyanın en uzun gökdelenlerine, deniz üzerine inşa edilmiş tek 7 yıldızlı oteline, yapay göller, nehirler, adalar, plajlar… saymakla bitmeyecek inanılmaz eserlere ev sahipliği yapmakta olması nedeni ile bu sektörlerde çokça iş fırsatı barındırmaktadır.

2020 yılında yapılacak olan Expo 2020 ile bir kez daha kendisini tüm dünyaya tanıtmak ve dünyanın her yerinden yatırımları çekebilmek için inanılmaz bir yapılaşma içerisine girmiştir. Bu nedenle mimarı, inşaat işçiliği alanında da çokça iş imkanı bulunmaktadır.

Bu kadar muazzam bir değişimin gerçekleşmesi için iş gücüne olan gereksinim doğal karşılanmaktadır. Bu değişimi sağlamak için Dubai, dünyanın dört bir yanından gelerek kendisine katkı sağlayacak her türlü iş gücüne kapısını sonuna kadar açmış durumdadır.

Dubai İş İmkanları Revaçta Olan Bölümler

Duba iş imkanları olarak baktığımızda  hemen hemen her sektörden bitmeyen bir iş ihtiyacı söz konusu olması nedeni ile Dubai’de çalışmak isteyenler için fırsatlar barındırmaktadır.

Özellikle inşaat, turizm ve hizmet sektörü personel talebinin en fazla olduğu iş alanlarındandır. Dünyanın en büyük hava yolu şirketi olan Emirates ile transit yolcu trafiğinin en fazla olduğu ülke konumunda olması, özellikle havaalanı yer hizmetleri ve otelcilik alanında personel talebini maksimuma çıkarmaktadır.

Katar ülkesi de pek çok konuda Dubai ile benzerlik göstermesi nedeni ile değerlendirme yapabilirsiniz.

Katar’da İş İmkanları ve İş İlanları-Maaşlar (Güncel Veriler 2020)

Katar Aşçı İlanları ve Türk Yemek Şirketleri

Dubai’de çalışmak isteyenler hangi işleri yapabilirler?

Expo 2020 için yapılan gayrimenkul yatırımları özellikle fuar alanı inşaatı, otel inşaatları, alışveriş merkezi inşaatları, yol ve metro inşaatları sebebiyle inşaat sektöründe tecrübeli personel ihtiyacı ciddi anlamda değerlendirilmelidir.

Dubai’de çalışmak isteyen kişiler mutlaka önceden ülkeye giderek kendi gözleri ile görmeli, çalışacağı firmayı tanımalı ve iş sözleşmesini çok dikkatli bir şekilde yapmalıdır.

Ülkede elde edilen kazançlar Türkiye’ye göre yaklaşık 3 kat daha fazla olup giderler de aynı ölçüde fazladır. ( örneğin şehir merkezinde küçük 1+1 kiralamak isterseniz en az 1000 usd gözden çıkartmanız gerekmektedir). Aileniz olmadan yalnız başınıza mütevazi bir hayat yaşayıp sadece para biriktirip dönmekse hedefiniz yine genel aylık gideriniz en kötü şartlarda 1500 usd civarında olacaktır.

Ülkenin en büyük dezavantajı özellikle ilkbahar ile sonbahar arasında kalan dönemde 50 dereceyi bulan hava sıcaklığı ve kış döneminde zaman zaman yaşanan kum fırtınalarıdır.

Eğer siz de yurt dışında çalışmak istiyor ve derdinizi anlatabilecek temel seviyede bir ingilizce yada arapça bilgisine sahipseniz size şiddetle Dubai’de çalışmanızı öneririz. Bu ülkede kazanılabilecek parayı başka bir ülkede kazanabilmek oldukça zordur.

Dubai İş İlanlarına Nereden Ulaşırım?

Öncelikle belirtmek gerekir ki parasalcozumler.com bir iş ilanı sitesi değildir. İş ilanı başvurusu yapmak isteyenlere karşı bir tür rehber sitesidir. Bu nedenle direk olarak iş ilanı başvurusu için ilgili yerlere başvurunuz.

Yurtdışında çalışmak isteyenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken şehirlerden biri olan Dubai İş ilanları için mutlaka iyi bir ön araştırma yapmalı ve planınızı tamamlamadan yola çıkmamalısınız.

Dubai İş İlanları için uluslararası ilan veren sitelere başvurabilir, restoranları tespit ederek iletişime girebilirsiniz.

Ülkemizde kariyer.net sitesinde yurtdışı iş ilanları verilmektedir. Buradan da günlük olarak takip yapabilirsiniz.

Dubaide çalışmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak bilgilerinizi girip başvurunuzu yapabilirsiniz.

http://www.gulftalent.com/home/index.php

Yurt dışında hangi ülkede çalışacak olursanız olun mutlaka dikkate almanız gereken konuları aşağıda linki verilen yazımızdan incelemenizi öneririz.

Yurt dışında çalışacaklar için çok önemli tavsiyeler

Dubai harici farkı ülkelerde çalışmak isteyenler aşağıdaki yazılarımızı inceleyerek bilgi sahibi olabilirler.

Yurtdışında Çalışmak

İngiltere Asgari Ücret, İşçi Maaşları ve Çalışma Şartları 

Almanya Asgari Ücret ve İşçi ve Memur Maaşları (Güncel Veriler)

Kanada Asgari Ücret ve Çalışma Ücretleri

Norveç Asgari Ücret Ne Kadar? İşçi Maaşları

İtalya Asgari Ücret Ne Kadar? /Yaşam Masrafları

Rusya’da Çalışmak – Rusya İş İlanları ve İmkanları

Kuveyt Asgari Ücret – İş İmkanları- Çalışma İzni ve Vize

Azerbaycan Asgari Ücret – İş İmkanları

İspanya’da Yaşamak, Vatandaşlık ve Oturma İzni

Almanya’da Ne Kadar Para ile Geçinilir? Geçim Şartları Nasıldır?

Kolombiya’da Çalışmak Yaşam Ve İş Fırsatları

İspanya’da Yaşamak, Vatandaşlık ve Oturma İzni

İngiltere Yüksek Lisans – Master Tüm Detaylar

Amerika’da İş İmkanları- Çalışma Şartları

Portekiz Ne Ucuz Geçim Kaynağı İş Koşulları

Afganistan’da Çalışmak Yaşamak ve İş Olanakları

Afganistan’da Çalışmak Yaşamak ve İş Olanakları

Peru’da Çalışmak Peru’da Yaşam İş Fırsatları

 


182 Yorum

  1. 10 yıllık foklif oparetörüyüm belgem var yurt dışında çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  2. Alçi ve boya ustasıyım,alçıda çok seri ve hızıliyimdir,işim temiz ve oldukça güzeldir,doğulu olduğum için alçı işi benim işim,ustalık belgem var,yaptığım ve yapacağım işin garantisini veririm,eğer Dubai ve ya başka bir ülkede iş olursa seve seve yaparım.Not.Alçi işini bitirme ve yönetme yeteneğimizde vardır,yani,tekniker ve kalfa olarakta işi yönetebilirim,saygılar.

  3. Merhaba ben Ömer teker yaşım 37 Mesleğim Alçı Boya Asmatavan Kartonpiyer ustasıyım yurtdışı işi arıyorum işimde çok ciddi ve disiplinli birisiyimdir ilgilenirseniz sevinirim 23 58

  4. 1964 Kütahya Doğumluyum. Makine montaj ustasıyım. Dış ülkede nerede olursa olsun yeterki iş olsun çalışmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla

  5. Merhabalar.ben her türlü iş makınası kepçe kovaları imalatı tamıratı seyyar borvek kullanımı oksijen kesimi myk lı elektrık ve gazaltı kaynakçısı olarak 15 yıl bu meslegın içindeyim.bu işler uzerine 2 yıl kadarda kazakıstanda çalıştım.yurt dışında bu işler uzerine faalıyet gösteren firmalarla çalışmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..