İş Fikirleri

En Karlı İşler-Karlı İş Sektörleri 2020

En Karlı İşler, ticarette karlı işler, farklı meslek gruplarında karlı işler ve püf noktalar nelerdir? 

Zorlu hayat şartları istekler, talepler ve içinden çıkılamaz hale gelen ödemeler üst üste gelince çıkış yolu bulmak için arayışlar söz konusu olmaktadır. Bu arayışlar içerisinde ticari faaliyetlerde bulunmak mantıklı gelmektedir. Elbette ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hususunda en karlı işler ön plana çıkmaktadır.

Parasal çözümler olarak karlı iş fikirleri hakkında pek çok makale ürettik. Derin araştırmalar ve analizler yaptık. Bir çok iş kolunun detaylı incelemelerini yaptık. Bu konu hakkında öylesine çok sorular geliyor olması bu konu hakkında bizi daha derine itiyor ve araştırmaya sevk ediyor. Eğer inceleme imkanınız olmadıysa aşağıda belirtmiş olduğumuz içerikleri de inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yurtdışına Ne Satabilirim?

Ufak Parayla Nasıl Yatırım Yapılır?

Sermayesiz İş Fikirleri

Kazancın nasıl ve hangi şekilde elde edilmesi gerektiği bu noktada ortaya çıkmaktadır. Her sektörün kendine özgü kuralları ve esasları olduğu için sektörünüzü iyi seçmeniz gerekir.

Seçimlerle alakalı değişen faktörleri göz önünde bulundurarak yıl bazında incelemeler yapmalısınız.

Popülerliğini her dönem ayakta tutan en karlı işler 2020 yılında da aynı düzende devam etmektedir.

Hangi ürünün daha çok kazandıracağı, hangi ürünün daha çok satıldığı ve hangi ürene daha çok ihtiyaç var gibi soruların cevabını bulduğunuzda doğru yolda ilerlediğinizi sizde görebilirsiniz.

 • Püf Nokta : Aslında en karlı iş, insanın sevdiği işi yapmasıdır. Çünkü bir işin severek yapılması, o iş içindeki fırsatları daha kolay yakalamanızı sağlar. Algılarınızın tamamen açık olması, kimsenin göremediğini tek seferde görmeniz o işe duymuş olduğunuz heves ve istekten kaynaklanır.
En Karlı İşler Listesi

En Karlı İşler Nelerdir?

Her işin kendine özgü zorlukları ve belirli bir süreci vardır. Zorlukları aşıp süreci de istenilen düzeyde sağladığınız da kazanan siz olursunuz. Ek gelir düşüncesi ile ya da tam zamanlı gelir elde etmek isteyenlerin sıklıkla merak ettiği konulardan bir tanesi en karlı işler nelerdir? konusudur.

Belirli bir gelire sahip olan kişi dahi daha fazla gelir elde etmek ve yaşam kalitesini artırmak ister. Bu noktada ortaya çıkan iş fikirleri her zaman gözde olmayı başarmıştır. Kazanca giden yolda etkili sonuçlar elde edebileceğiniz en karlı işler listesi sıralamasını şu şekilde yapabiliriz;

En Karlı İşler Listesi

 • Her dönem ihtiyaç duyulan ve gelir bazlı düşünüldüğü sermayesiz şekilde kazanç sunan editörlük işi ön plandadır. Elbette bunun için tanınıyor olmak ve işinizde profesyonelliğe ulaşmanız gerekecektir. Araştırmalar yaparak bu konuda kendinizi en iyi seviyeye ulaştırabilirsiniz.
 • Büyük yatırımlar yapmadan az sermaye ile çiğ köfte, pilav, çikolata gibi bayilikle elde edebileceğiniz alanlara yönelebilirsiniz. Şartları iyi araştırdığınızda güçlü firmaların desteğini alabilirsiniz. Bununla alakalı daha önceden kaleme aldığımız Bayilik Veren Firmalar makalesini inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Temel ihtiyaçların en önemlisi olan yemek, sağlıklı sunulduğunda daha değerli olmaktadır. Birçok insan sağlıksız beslenmeden şikayetçi olduğu için ev yemekleri aramaktadır. Sizde bu yapıyı fırsata çevirip ev yemekleri satışını gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteyi ilk günkü gibi tutarsanız belirli bir süre sonra zirveye oynarsınız. ⇒ Ev Yemekleri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjıEv Yemekleri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı
 • Yüksek sermayeye ihtiyaç duymadan çay, kahve, meyve suyu gibi dikkat çeken satış sektörüne el atabilirsiniz. Sermayenin düşük olması popülerliğini arttırdığı için bu konuda geniş araştırmalar yapmanız daha doğru olacaktır. Satışların insanların yoğun olduğu bölgelere göre ayarlarsanız yüksek kar marjını elde edebilirsiniz.
 • Hızla sayısı artan AVM’ler gün içerisinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Her kesimden insanın ziyaret ettiği AVM de sizde oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. AVM stantları ile muhteşem gelirlere ulaşmanız mümkün kılınmaktadır. Belirli izinler almanız gerektiği için ikili görüşmeler yaparak atılımlarda bulunabilirsiniz.
 • Oto yıkama konusunda çok geniş planlama yapabilir ve bölgesel bazda muhteşem gelirler elde edebilirsiniz. Bu konu hakkında kaleme aldığımız makale olan Oto Yıkamacılar Kaç Para Kazanıyor?/ Oto Yıkama Dükkanı Açmak makalelerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. İç dış yıkamadan tutunda da üst seviyelerde temizlik sunmanız müşteri memnuniyetinde artışa sebep olmaktadır. En karlı işler hangileri diye düşünenlerin oto yıkama konusunda araştırma yapmaları tavsiye ederiz. Doğru etki ile sonucun mükemmel olması sizin ellerinizde.

En Karlı İş Sektörleri

Her işin kendine özgü yapısı ve kendine özgü müşterisi bulunmaktadır. Kar marjını hesaba katarak sektör tercihi yapmak doğru planlamayı da beraberinde getirmektedir. En karlı iş sektörleri dönemsel olarak değişkenlik gösterse de temel ihtiyaçların ön planda olduğu yapı her zaman daha çok tutulmuştur. İhtiyaç bazlı hareket ederek yol haritası çizmek, başarılı olmanın temelini oluşturacaktır. Sizde kısa süreli kar amacı gütmeden sağlam temeller üzerine hareket etmeye özen göstermelisiniz. Giyim, gıda, yeme ve içme sektörleri her zaman revaçta bulunduğu için bu alanlara yönelmelisiniz.

En karlı işler listesine sitemizden ekleyecek bir çok makale var. Ancak biz olabildiğince bu makalede bunlardan bahsetmeye çalışacağız.

Tarım Sektöründe En Karlı İşler

Sitemizde karlı iş fikirleri hakkında bir çok makale ürettik. Bazı ürünlerin yetiştiriciliğini yaparak, tarımda ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Sitemizde daha önce bu konu ile alakalı ürettiğimiz içerikleri inceleyebilirsiniz;

 1. Çilek yetiştiriciliği,
 2. Mantar yetiştiriciliği,
 3. İpek Böceği Yetiştiriciliği
 4. Lavanta Yetiştiriciliği
 5. Fındık Yetiştiriciliği
 6. Ceviz Yetiştiriciliği
 7. Susam Yetiştiriciliği
 8. Zeytin Yetiştiriciliği
 9. Çiçek Yetiştiriciliği

Yurtdışından Getirip Satılabilecek En Karlı İşler

Son dönemde dolar ve euronun yükselmesi ile birlikte yurtdışından alım yapılarak iç piyasada satışı zorlansa da krizi fırsata çevirme ilkelerini uygulayarak ciddi kazançlar elde edebilmeniz mümkün. Özellikle ülke pazarına girmemiş ancak ihtiyaca dayalı bir ürün keşfederseniz düşünmeden alın derim. Rekabetin azlığı ile birlikte ulaştığınız ilk talep size kazanç olarak dönecektir.

 1. Amerika’dan Ne Getirip Satabilirim?
 2. Almanya’dan Ne Getirip Satabilirim?
 3. Çin’den Ne Getirilir? En Karlı İthal Ürünler
 4. Yurtdışından Ne Getirip Satabilirim? Karlı Ürünler Nelerdir?
 5. Yurtdışına Ne Satabilirim? (Yurtdışına satış yapmak isterseniz şu makalemizden de faydalanabilirsiniz. )

Dükkanı Açılıp Yapılabilecek En Karlı İşler

Dükkan kurmak elbette kolay değil. Öncelikle iş hakkında çok iyi bilgi sahibi olmalı, kuracağız dükkanın öncellikle yerel piyasasının nabzını yoklamalı, müşterinin taleplerini iyi değerlendirebiliyor olmalısınız. İş kurmak isteyenler için en karlı işler neler daha öncesinde ele almıştık. Aşağıdaki bağlantıları tıklayarak da bunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 1. Lavanta Yağı Üretim Tesisi Maliyeti-Tüm Giderler
 2. Gemide Çalışmak – Gemici Olmak İçin Gerekli Şartlar
 3. Ev Yemekleri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı
 4. Oyuncakçı Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı
 5. Çocuk Oyun Merkezi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı
 6. Playstation Kafeler Kaç Para Kazanıyor?
 7. Parti Evi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı
 8. Bebek ve Çocuk Ürünleri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı
 9. Butik Açmak. 7 Adımda Nasıl Açılır? Ne Kadar Kazandırır?
 10. Eczane Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 11. Çiğköfteci Dükkanı Açmak Maliyeti ve Kar Marjı
 12. Etüt Merkezi Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 13. Türk Telekom Bayisi Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 14. Yoga Ve Pilates Salonu Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 15. Temizlik Şirketi Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 16. Reklam Ajansı Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 17. Seyahat Acentesi Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 18. Sigorta Acentesi Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 19. Kuru Temizleme Dükkanı Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 20. Spor Salonu Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 21. Börekçi Dükkanı Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı
 22. Oto Kiralama Dükkanı Açmak. Rent-a-Car Maliyeti ve Kar Marjı
 23. Pastane Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

şeklinde liste uzayıp gitmekte.

En karlı işlerin püf noktası daha öncesinde belirttiğimiz gibi işin severek yapılmasıdır. En saçma iş fikri bile severek yapıldığı takdirde işi yapan kişiyi bile şaşırtarak tahminin üzerinde kazançlar elde etmesini sağlar.

Daha fazla iş fikri için yorum bölümünden düşüncelerinizi yazarak makalemize katkıda bulunabilir ya da sorularınızı sorabilirsiniz.


Aslı Mezitli

1987 - İstanbul Doğumlu Dumlupınar Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunuyum. Ekonomi ile ilgilenmek, iş fırsatları, girişimcilik fikirleri hakkında araştırmalar yapmak, toplumun istihdam sorunlarını araştırmak adına çalışmalarımı yürütüyorum. Bu bilgiler hakkında içerik üretmek ise en büyük hobim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..